Java alanında hem eğitim hem iş imkanı

java

Java alanında hem eğitim hem iş olanağı

OBSS ve Oracle işbirliği, Java alanında hem eğitim hem iş olanağı sunuyor.

OBSS ve Oracle Java alanındaki bilgi ve birikimini “OBSS&Oracle Java Yaz Okulu” ile genç bilgisayar mühendisi adaylarına aktarıyor. Mezun olmadan önce gerçek, profesyonel ve kapsamı geniş tecrübeler kazandırıyor.  Hudutlu sayıda kontenjanı bulunan “OBSS&Oracle Java Yaz Okulu”, 01 Temmuz ve 23 Ağustos tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da tertip ediyor.

Gençlerin bilişim sektörü ile arasındaki etkileşimi arttırmayı amaçlayan “OBSS&Oracle Java Yaz Okulu”, bilgisayar mühendisliği talebelerinin şahsi ve mesleksel gelişimlerine destek olmayı amaçlıyor.

oracle

En başarılı talebeye iPad armağan ediliyor

Oracle, Java Yaz Okulu’nda en başarılı olan  talebeye iPad armağan ediyor. Bilişim alanında nitelikli insan gücünün ehemmiyetine inanan OBSS ise başarılı katılımcıları eğitim sonrasında istihdam ediyor. Eğitimde başarılı olan gençlerin Oracle iş ortakları ekosisteminde istihdamı ve bu programın daimiliği de amaçlar arasında bulunuyor.

“Talebelerin kariyerlerinde yeni bir pencere açıyoruz”

javaOBSS Genel Müdürü Zafer Şen, “Oracle işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Java Yaz Okulu ile talebelerin geliştirici olarak kariyerlerinde yeni bir pencere açmak, piyasada neye ihtiyaç olduğunu göstermek istiyoruz. Bankaların, GSM operatörlerinin kullandığı Java altyapılarında, geliştirme yapmalarını sağlıyoruz. Teorik ve laboratuar çalışmalarını içeren bir eğitim tertip ediyoruz. Talebeler için çok randımanlı bir süreç yaşanıyor. Ortaya çıkan işlerin başarısı, hedefimize eriştiğimizi gösteriyor.” dedi.

Yoğun bir eğitim programı sunan “Java Yaz Okulu” dersleri, günümüz müessesesel projelerinin altyapısını oluşturan Temel Java (Java SE) ile müessesesel Javanın (Java EE) web bileşenlerini kapsıyor. Toplam 2 düzeyden oluşan eğitimlerin ve her bir düzeyi 80 saat sürüyor.

Java Yaz Okulu’na katılım fiyatsız

Java Yaz Okulu’na, Bilgisayar Mühendisliği yeni mezun veyahut son sınıf talebeleri fiyatsız olarak katılabiliyor. Müracaatlar 15 Nisan 2013 tarihine kadar online olarak www.obss.com.tr/yazokulu adresinden yapılıyor.

Java  Yaz Okulu  Eğitim Takvimi

1.Düzey Java Eğitimi

İstanbul: 01 Temmuz 2013 ( 2 hafta, 80 saat)

Ankara:  15 Temmuz 2013 ( 2 hafta, 80 saat)

2.Düzey Java Eğitimi

İstanbul:  12 Ağustos 2013 ( 2 hafta, 80 saat)

 


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2020 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları