Keşan KYK Yüksek Ücretli Erkek Yurdu

keşan kyk

2013 Temmuz ayında alınan karar ile kız ve erkek öğrenciler farklı yerleşe taşınması kararı alınmıştır. Eskiden kantin ve bahçe ortak alan olarak bir arada bulunabilen öğrenciler bu karar ile farklı alanlara taşınarak kız ve erkeklerin tamamen ayrılması sağlanmıştır.

Keşan KYK Yüksek Ücretli Erkek Yurdu, Keşan TSO(Ticaret ve Sanayi Odası) üzerinde bulunan yurt kiralık bir işhanının içersinde 3-4-5 kişilik odalara sahiptir. Odaların gemişliği, binanın kiralık olması planında değişiklik yapılamaması gibi nedenler ile bazıları olması gerekene göre oldukça düşüktür. Yurdun bodrum katında kantin/yemekhane, çamaşır ve kurutma makineleri ve masa tenisi bulunmaktadır. Giriş katında sizi güvenlik karşılayacak ve girişi yaptıktan sonra kaçıncı katta kalıyorsanız odanıza merdivenlerden çıkacaksınız. Yurtta asansör bulunmamaktadır. Üst katlara çıkarken bavulunuz ağırsa sorun yaşayabilirsiniz. 🙂 Genel olarak temizlik resmi tatil ve haftasonları hariç sabahları yerler hizmetliler tarafından silinmektedir. Kapılara anahtar takmak yasak olması nedeni ile odanıza dileyen herkes girebilir. Banyo ve tuvalet bir aradadır. Her katta 4 adet banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Eski yurtta(şimdiki kız yurdu) her katta ayrı ayrı 6 lavabo, 6 tuvalet ve 6 duş yeri varken bu yurtta 4 banyo ve içersinde alafranga tuvalet, lavabo ve duşa kabin vardır. Sabahleyin bu 4ü doldu mu sıra beklemek zorunda kalmanız ihitmaller arasındadır. Odalar alçıpan ile bölünük olması nedeni ile yan odalardan sesler gelebilir sizde ses yapabilirsiniz bu yüzden toplu yaşam alanında olduğunuzu düşünerekten saygı çerçevesinde idare edebilir yada uyarabilirsiniz. Ayrıca duvarlara eğer zarar verirseniz yaptırmak zorunda olduğunuzu hatırlatalım. Yurdun çatı katı teras olarak kullanılmakta ve internete giren, ders çalışan, gitar çalan, oyun oynayan vs. bir çok kişi terasda bulunmaktadır. İnternet demişken yurdun her katında Wi-Fİ bulunmaktadır. Yurda giriş yaptığınız zaman size kullanıcı adı ve şifreniz verilecek ve bazı yasaklara uyacağınızı taahüt ettiğiniz taahütnameyi imzalayarak internete giriş yapabileceksiniz.

Yurda ulaşmak istediğinizde Keşan TSO gidip arka tarafına geçerek yurda giriş  yapabilirsiniz.

Google Maps: https://www.google.com/maps/dir//40.853659,26.6331996/@40.8535631,26.6336106,85m/data=!3m1!1e3!4m3!4m2!1m0!1m0


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

25 Yanıt “Keşan KYK Yüksek Ücretli Erkek Yurdu”

 1. Akın dedi ki:

  Ben kesana nitekim uzak bir yerde oturuyorum, o yuzden eylul basinda gelip kayit sonrasi eve donup okul acilinca tekrar donmek istemiyorum. Geldigim zaman kyk da kalabilir miyim? Ve yurtlarda hirsizlik olaylari oluyor diyorlar dizustu bilgisayarimi getirmeli miyim?

  • Onur ARSLAN dedi ki:

   yurdun ne zaman açılacağını kayıt yaptırırken ya da yaptırmadan arayak öğrenirseniz sizin için daha iyi olur. yurt yaklaşık olarak en az okulun açılmasına 1 hafta kala açılır. dizüstü bilgisayarınızı sağda solda bırkaıp odanızda kimse yokken çıkarsanız çalınma riskini arttırmış olursunuz. geçtiğimiz sene bu tarz olaylar gördük. önleminizi alın.

 2. Ferhat dedi ki:

  Keşan KYK da yedeklerde 20.yim sizce kaç günü bulur yerleşmem.

 3. Kubilay dedi ki:

  16 . yediğim ek kontenjan ile yerleşme şansım var mı? Var ise kyk da misafir ögrenci olarak kalma şansım var mı?

 4. fuat13 dedi ki:

  ücretler ne kadar

 5. Aykut dedi ki:

  Kayıt yaptırılırken nelere dikkat ediliyor. Mesela ben okul birincisi kontenjanıyla kazandım. Bunun bana bir avantajı olabilir mi ?

 6. mesut dedi ki:

  Erkek Yurdumu

 7. Aykut dedi ki:

  Gazi Evrenos mu adı ?

  • Onur ARSLAN dedi ki:

   2 tane gazi evrenos yurdu var. bu konu başlığında ki çarşıda olan. diğeri ise bu sene açılacak olan keşan toki konutları yanında ki yeni yurt

 8. Aykut dedi ki:

  YENİ MAH. MUSTAFA FEHMİ KUBİLAY CAD. NO:1/A peki bu adresteki hangisi

 9. Sevcan dedi ki:

  Kız kyk yurdu hakkında bilgi verebilir misiniz,teşekkürler?

 10. Rasim dedi ki:

  Bu yurtta kaldım çok güzel değil ama iyi de sayılabilr derecede farklı

 11. Emre dedi ki:

  Merhaba, bu sene Yusuf Çapraz’da okumayı düşünüyoruz. Okula olan uzaklığı nedir, fiyatı nedir ve istediğimiz kişilerle kalabilme şansımız var mı ?

 12. selimcan dedi ki:

  KYK yurtları başvuruları ne zaman başlaycak

 13. GARBİ ADIGÜZEL dedi ki:

  bana kyk yurdu çıktı ama iki adres var hangisine gidiceğimi bilmiyorum ne yapmam lazım

Yorum Yaz

© 2024 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları