iPhone idrar tahlili yapıyor!

iPhone idrar tahlili yapıyor!

iPhone’da kullanacağınız bu uygulama ile idrar tahlili yapıp hastalığınızı öğrenebilirsiniz.

Bir akıllı telefon ile hiç idrar tahlili yapabileceğinizi düşündünüz mü? Şimdi bu olası! MIT teşebbüsçü Myshkin Ingawale tarafından geliştirilen ve mobil cihaz ile idrar tahlili yapan yeni bir iPhone uygulaması TED konferansında izah etti.

Aslında idrar ve elektronik cihaz karışmaz. Peki iphone bu tahlili nasıl gerçekleştirecek? Bu uygulamayı kullanmak için iPhone’un kamerası kullanılıyor. Dubbed Uchek isimli uygulamayı kullanmak için bir kap içine idrarınızı yapıyorsunuz ve bu uygulama ile kullanacağınız renkli dairelerin olduğu şeriti idrarın içine koyuyorsunuz. Daha sonra bu uygulama ile beraber iPhone’nuzun kamerasını kullanarak analiz gerçekleşiyor.

1362033184_screenshot2013-02-27at7.35.25pm[1>

Bu uygulama, diyabet, idrar yolu enfeksiyonu gibi 25 hastalığa kadar idrak etme yapabiliyor. Bu arada glikoz düzeyi, protein, ketonlar gibi ölçümleri de yapabiliyor.

1362033068_rightsidebar[1>

Uygulama şu an için iPhone için sunuldu ve ileride Android ve diğer platformlar için yayınlanacak. Uygulama ücreti 99 sent, uygulama ile beraber kullanılacak şeritin ücreti ise 20 dolar.

 


Yazılıma olan tutkusu için Trakya Üniversitesi - Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri öğrencisi, bölüm temsilcisi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu okul temsilcisi olarak öğrenimini 2016'da tamamladı. Junior Java Developer olarak aktif iş hayatına devam etmektedir.

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2019 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları