Facebook’ta ücretsiz telefon görüşmesi başladı

1364886493_facebook-call[1]

Facebook’ta bedava telefon görüşmesi başladı

Merakla beklenen gelişme sonunda ülkemiz kullanıcılarına sunuldu.

İlk olarak Amerika ve Kanada’da test edilen Facebook bedava telefon görüşme servisi, kısa süre içerisinde bir hayli ülkede hizmete sunulurken, son güncelleme ile ülkemiz kullanıcılarına da sunuldu. Hem iOS hem de Android kullanıcıları Facebook Messenger uygulaması ile bedava mesajlaşmanın yanında görüşme olanağına da kavuştu.

Telefon görüşmesini yapabilmeniz için uygulamayı çalıştırın ve arayacağınız kişiyi tıklayın. Daha sonra ise ekranın üst bölümünde “i” şeklinde bir simge yer alıyor olacak. Söz konusu simgeyi tıkladığınızda bedava ara seçeneğini göreceksiniz. Tabi görüşmenin yapılabilmei için karşı taraftaki arkadaşınızın da Facebook Messenger’da aktif olması gerekiyor. Facebook’a özel bir arama ekranın yer aldığı uygulama daha önce Tango ve benzeri uygulamaları kullananlar için zorluk oluşturmayacaktır.

Wi-Fi üzerinden yapılan görüşmeler bedava Fakat 3G üzerinden yapılacak aramalarda internet paketinizin kapasitesini göz ardı etmeyiniz.


Yazılıma olan tutkusu için Trakya Üniversitesi - Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri öğrencisi, bölüm temsilcisi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu okul temsilcisi olarak öğrenimini 2016'da tamamladı. Junior Java Developer olarak aktif iş hayatına devam etmektedir.

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Bir Yanıt “Facebook’ta ücretsiz telefon görüşmesi başladı”

  1. Mıstık dedi ki:

    Merhabalar, sitenizi sürekli olarak takip ediyorum. Çok güncel ve güzel bir site. Teşekkürler…

Yorum Yaz

© 2019 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları