İnternetiniz elektrik hattından gelecek

1358197126_internet[1>

İnternetiniz elektrik hattından gelecek

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU, elektrik hatları üzerinden elektronik haberleşme hizmeti için bir tertip etme yaptıklarını izah etti.

İleri dönemlerde hanenizde ortalarda gezen internet kablolarının kalabalığından kurtulabilirsiniz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Müessesesi Başkanı Tayfun Acarer, elektrik hatları üzerinden elektronik haberleşme hizmeti sunulabilmesinin adli tabanını oluşturan bir tertip etme yaptıklarını izah etti.

Teknolojinin gelişmesi ile beraber; fiber, bakır gibi altyapılar üzerinden sunulan elektronik haberleşme hizmetlerinin elektrik hatları üzerinden de sunulabildiğini söyleyen Acarer, bu şekilde hali hazırda bina içindeki elektrik hatlarını kullanarak hizmet sunan kimi işletmecilerin olduğunu belirtti.  BİLGİ TEKNOLOJİLERİ VE İLETİŞİM KURUMU’ya erişen talepleri dikkate aldıklarını belirten Acarer, elektrik hatları üzerinden elektronik haberleşme hizmetinin sunumuna yönelik bir tertip etme yaptıklarını söyledi şunları söyledi:

“Yapılan tertip etme ile elektronik haberleşme sektöründe alternatif platformların kullanılmasını sağlamak suretiyle altyapıya dayalı rekabetin geliştirilmesine ve böylelikle tüketici refahının artışına da katkı sağlanacağını düşünüyoruz”

1361633878_priz-internet[1>

Bu teknoloji kullanıcılara büyük kolaylığın yanısıra, yüksek hızda internet, telefon, video ulaşım olanakları elektrik hatları üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Ayrı olarak, İnternet,  telefon, IPTV, VoD, CCTV gibi bir hayli uygulama bu sistemle ekstra kablolama gerektirmeden elektrik hatları üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Elektrik hattı üzerinden iletişimde, internet, telefon, video ulaşımı, network kablolarına gerek olmadan, elektrik prizleri ve sayaçlara takılan özel cihazlarla kullanıma sunuluyor.

Uzmanlar, elektrik hatları üzerinden iletişim hizmetlerinin geniş fiber ağlarla donatılmış şehirlerden çok, hiç internet irtibatı olmayan kırsal yerlerde düşük hızda internet hizmeti sağlamak için kullanılabileceğini söylüyor.

 


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2021 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları