İnternet kablolarını dalgıçlar kesiyormuş


1358197126_internet[3]

İnternet kablolarını kurbağa adamlar kesiyormuş

İnternet kablolarını kesen kurbağa adamlar yakalandı.

Mısır’da, günlerdir memleket genelinde internette sebebi meçhul bir yavaşlama olmuştu. Yavaşlamanın sebebi sahil güvenliğin şüpheli bir tekneyi denetleme etmesi ile ortaya çıktı. Teknede deniz altından geçen internet kablolarını kesen üç kurbağa adam yakalandı.

Sahil Güvenlik çalışanları, Mısır ile Avrupa arasındaki internet kablolarını kestiği belirlenen üç dalgıcı suçüstü yakaladı. Ordu görevlileri Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, Egypt Telecom şirketine ilişkin kabloların neden kesildiği açıklanmadı.

1364481052_cont-fiber-internet-nedir[1]

 

Avrupa, Afrika, Ortadoğu ve Asya ile bağlantı kuran kabloların internetteki yavaşlamanın sebebi olduğu düşünülüyor. SEACOM, geçtiğimiz hafta Cuma günü Mısır genelinde internetin yavaşladığını ve bir hayli şikayet geldiğini belirtmişti. Kurbağa adamların, geçtiğimiz hafta kablo operatörü SEACOM aracılığıyla bildirilen internet kesintilerinden sorumlu olduğuna dair mutlak bir açıklama yapılmadı.

Son yıllar içinde bir hayli defa Mısır ve diğer Kuzey Afrika ülkelerinde yaşanan internet kesintilerinin, internet trafiğini taşıyan kabloların gemilerin pervaneleri aracılığıyla kesilmesinden kaynaklandığı söyleniyordu.


Yazılıma olan tutkusu için Trakya Üniversitesi - Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri öğrencisi, bölüm temsilcisi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu okul temsilcisi olarak öğrenimini 2016'da tamamladı. Junior Java Developer olarak aktif iş hayatına devam etmektedir.

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2019 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları