Bilişim ve İnovasyon Zirvesi KYÇUBYO’da!

Adsız-2

Trakya Üniversitesi – Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu – Bilgisayar ve İnovasyon Topluluğu 21-22 Nisan 2015 tarihlerinde Bilişim ve İnovasyon Zirvesi etkinliğini düzenleyecek.

Organizasyon komitesinde yer aldığım etkinlik projesi bir hayli zorlu geçti diyebiliriz. İlk olarak profesyonel bir şekilde sponsor dosyası hazırlamamız gerekiyordu. Çeşitli etkinlikler düzenleyen toplulukların sponsor dosyalarını inceleyerek ilk göz ağrımız sponsor dosyasını zevkle hazırladık. Ardından alanında kaliteli kişileri etkinliğimize davet  etme girişimlerimize başladık ve kısa bir süre içerisinde bunuda tamamladık. Sıra en zorlu alan sponsor bulma kısmıydı. Edirne ve Keşan’ın genel durumunu düşünürsek bunlar bir hayli zor olacağı göz önündeydi. Ekibimiz buna inandı. Sponsorluk görüşmelerinde ben fazla bulunamamış olsamda TÜBİT Başkanı Safa Erman ve Burak Yaşar arkadaşlarım ellerinden geleni yaptılar. İlk olarak Turkcell ve TeknoSA ile paylşatığımız sponsorluk dosyamız için olumlu dönüş alamadık. Çeşitli firmalara mail attık fakat Trakya’nın durumundan dolayı yine olumlu cevaplar alamadık. Arkadaşlarım inandılar ve Keşan’ın yerlilerinden aldıkları tavsiye ve desteklerle etkinliğin düzenlenmesi için gerekli olan bütçeyi minimum düzeyde bile olsa elde ettiler. Bu iş o kadar stresli ki yeri geldiğinde tüm işlerinizi bırakıp sponsor bulmaya yöneliyorsunuz. Ders aksaklıkları, özel hayatta bazı sıkıntılar yaşandı. Fakat KYÇUBYO tarihinde düzenlenecek olan ilk büyük etkinlik için bu değmez miydi?

Organizasyonun başarılı bir şekilde olabilmesi için 25 kişilik bir ekip kurduk ve kimi afiş, el broşürü kimi sosyal medya, salon yönetimi gibi birçok alanda görevlendirildi. Fakat 5 kişilik ana ekip kadar hiç biri yorulmayacağı kesindi…

Artık 4 aylık yorgunluğun sonuna geldik… Keşan’a Hasan Vatan’dan Daron Yöndem’e kadar ünlü isimleri getiriyoruz. Büyük kurumlardan, Keşan’ın daha büyük kurumlarından destek alamamış olsak da okulumuzun tanıtımına, sponsor olan Keşanlı ve diğer firmaların tanıtımı konusunda topluluğumuz elinden geleni yapmaya devam edecektir.

BİZ15’e hazırız, sizleride aramızda bekliyoruz!

Etkinlik Sitesi: http://www.biz15.org

Etkinlik Sayfası: https://www.facebook.com/events/1563962300549347/

Facebook Sayfası: http://facebook.com/kucubyo.tubit

Twitter: http://twitter.com/kycubyo_tubit

Instagram: http://instagram.com/kycubyotubit

 


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2021 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları