Yusuf Çapraz UBYO’da kantin ve yemekhane meselesi çözüldü

unsar_uygulamali_bilimlerde_kantin_ve_yemekhanede_sorun_cozuldu_h1781[1>

Yusuf Çapraz UBYO’da kantin ve yemekhane meselesi çözüldü

BAHÇE SATRANCI OLANAĞI SAĞLANDI

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Agah Sinan Ünsar, geçen ay yaşanan kantin ve yemekhaneyle alakalı meselelerin çözüldüğünü belirtti.

Yaşanan gelişmeler ve baharın gelmesiyle beraber yapılan yenilikler ile ilgili Medya Keşan’a bilgi veren Ünsar, talebelerin bundan böyle açık alanlarda daha fazla vakit geçireceğini söyledi.

BAHÇE SATRANCI OLANAĞI SAĞLANDI

Okulda ilk defa gerçekleştirilen bahçe satrancı hakkında bilgi veren Agah Sinan Ünsar, şöyle diye konuştu:

“Okulumuzdaki spor alanlarıyla alakalı olarak yeni tertip etmeler yapılacak. Bunlar Trakya Üniversitesi Sıhhat Kültür Daire Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarılacak. Mevzubahis çalışma yatırımlarla alakalı olduğu için bizim dışımızda gerçekleştirilecek. Bunun yanında okulun girişine bahçe satrancı konuldu. Şu an için tahta ve tabanı bitiren bahçe satrancının kısa müddet içerisinde taşları da getirtilerek yerine konulacak. Bu da ilkbahar ve yaz aylarında talebelerimiz için değişik bir etkinlik olacak. Bahçedeki aydınlatma direklerinin altına konulduğu için geceleri istifade etme imkanı da sağlanacak. Bu sebeple okulumuzun etrafındaki aydınlatma lambalarını da yeniledik.”

YENİ GÜVENLİK KAMERALARI KONULDU

Okul güvenliği ile ilgili da bilgi veren Ünsar, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Geçen ay içerisinde bahçe tertip etmesi yapan kepçe, elektrik hattının kablosunu kopartmıştı. Tamirini yaptık, ayrı olarak karpuz tipi lambalarını da takıyoruz. Girişteki güvenlik kamerasına ilave olarak, stratejik ve hassas bir takım yerlere yeni kameralar da ilave ettik. Bu sistem, gece okulumuzda kalan güvenlik görevlileri için büyük kolaylık sağlayacak. Oturduğu yerden etrafı görebilme imkanı kazanacak.”

KANTİN VE YEMEKHANE MESELELERİ ÇÖZÜLDÜ

Geçen ay yaşanan kantin ve yemekhaneyle alakalı meselelerin çözüldüğünü söyleyen Agah Sinan Ünsar, sözlerini söyle sonlandırdı: “Talebelerimiz iyi şeylere layık. Yakın gelecekte 2 seminer de gerçekleştirmeyi tasarılıyoruz. Şu anda onların tasarılaması mertebesindeyiz. Netleştiğinde, medyayla paylaşacağız. Geçen ay yaşanan kantin ve yemekhane meseleleri halledildi. Yemek firmasına ilk ihtar verildi. Bu sayede yemekler düzeldi. Şu an için hiçbir sıkıntı ve yakıntı yok. Kantinimiz de meselesiz hizmet veriyor.”

 


Yazılıma olan tutkusu için Trakya Üniversitesi - Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri öğrencisi, bölüm temsilcisi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu okul temsilcisi olarak öğrenimini 2016'da tamamladı. Junior Java Developer olarak aktif iş hayatına devam etmektedir.

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2020 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları