Keşan Hakkında Bilgiler


keşan-merkez-çarşı-heykel

 

Keşan Hakkında Bilgiler

Keşan’da 4 yıllık Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünü okuyorum. Keşan’a yolculuklarım hakkında sizlere kısaca bilgi vereceğim. Şuanda Keşan Otogar’da hizmet veren büyük firmalar arasında Kamil Koç, İstanbul Seyehat, Metro, Truva ve Keşan Birlik bulunmaktadır. Firmaların büyüklüğüne saygım sonsuz ama Kamil Koç ve İstanbul Seyehat ile sorunlar yaşadım. Kamil Koç firması ile 2 kere yolculuk yapmak istedim. 1 tanesinde araç yola çıktıktan 45 dk sonra yolda arıza gösterdi. 2.sinde ise aracım arıza yapmış ve iptal edilmiş ben bunu Büyük İstanbul Otogarı’na (Esenler Otogarı) gidince öğrendim. Normalde bu firmaların bizlere haber vermeleri gerekmez miydi ? Her neyse İstanbul Seyehat ile de yine bir seferim iptal oldu. Metro ile 1 kere sefer yaptım ve herhangi bir sorun yaşamadığımı söyleyebilirim. Diğer firmalar ile sorun yaşamaya başlayınca Keşan Birlik ile sefer yapmaya karar verdim. Diğer firmalar kadar büyük konforlu olmasa da yolculuğum sırasında hiçbir aksilik meydana gelmedi. Bu yazıyı okuyanlar diğer firmaları kötülediğimi düşünebilirler ama ben burada tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Belki sizlerde bu sorunlar  yaşanmayacak tüm aksilikler bana da rast gelmiş olabilir bilemiyorum. Sizler yinede bir gün Keşan’a gelirseniz her firmada bir tecrübeniz olsun. Hangisini tercih edeceğinizi siz belirleyin.

İstanbul – Keşan arası otobüs ile 3.5 saat sürmekte. Eğer yolculuk sırasında film izleyeceğim diyorsanız bozuk kulaklıklara karşı yanınızda küçük bir kulaklık bulundurmanızda fayda var. Sürekli yanımda bulundururum. Keşan  Otogar’da indiğinizde şehir içine taşıyan 1 numaralı minibüsler ile veya özel taksi ile gideceğiniz yere gidebilirsiniz. Ayrıca Metro firmasının servisi olduğunu arkadaşlarımdan duydum. Servis, sizin güzzergahınıza uygun ise onuda kullanabilirsiniz.

Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu veya Keşan Meslek Yüksekokulu’nu kazandıysanız 1 numaralı minibüslere bineceksiniz. Keşan Meslek Yüksekokulu çarşıya biraz daha yakın, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ise son durakta yer almaktadır. Okula gidecekseniz minibüs şoförüne söylemeniz durumunda sizi okula çıkartacaktır.

Keşan KYK Genel Yurdu’nu kazandıysanız sizler otogarın çıkışından sağ yöndeki yolu takip ettiğinizde yurdu tepede görebileceksiniz. Eğer Keşan KYK Yüksek Ücretli Kız Yurdu’nu kazandıysanız yine 1 numaralı minibüslere binmeniz durumunda sizlere şoförler  yardımcı olacaktır.

Keşan’ı değerlendirecek olacaksak büyükşehir gibi olamayacağını sizin düşünmeniz gerekmektedir. Fakat büyükşehir gibi öğrencisi dışında herhangi bir karışıklığı yoktur. Ben orada ki halkı 3’e ayırdım: Keşanlılar, Şoparlar ve öğrenciler. Büyükşehirlerde okuyanlar bu listeyi çoğaltabilecektirler. İlçe küçük ama bir ailenin ihtiyaçlarını karşılayabilecek imkanları sahip. Kipa, Migros, McDonald’s, TeknoSA, LC.Waikiki, Adidas,.. bu şekilde giden bir liste var. Fakat öğrenci iseniz bu ihitiyaçlar sizin ne istediğinize bağlı olarak değişebilir. Eğlence  yerleri az ama meyhanesi boldur mesela. Orada yaşayan biri bulmanız sizlere daha çok bilgi edinmenizi sağlar. Zaman zaman yine sizlere Keşan ile ilgili bilgi vereceğim. Ayrıca KYK Yurdu ile ilgili ayrı bir yazı yazacağım. Teşekkürler


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

2 Yanıt “Keşan Hakkında Bilgiler”

  1. hilal dedi ki:

    Merhaba birsey sormak istiyorum ben meslek lisesi 2.sinif ogrencisiyim alanim bilisim teknolojisi seney dal scecegim veri tabani ve web programciligi var hangisini seccmeliyim?

    • admin dedi ki:

      merhabalar öncelikle hangisine karşı ilginizin olduğuna karar vermenizi öneririm. Fakat şunuda belirtmek isterim ki ben Web Programcılığı okuduğumda veri tabanı dersimizde vardı her ne kadar o konuda ayrıntılı dersler işlemesekte en azından bir fikrimiz oldu. Fakat veri tabanı seçerken size farklı neler katacağını öğrenin ona göre kararınızı verebilirsiniz.

Yorum Yaz

© 2023 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları