Go, Use ve Print İfadeleri

Go İle Yığın Yönetimi

SQL sorguları Go ifadesi kullanılmadığı sürece en son sorguya ulaşıldıktan sonra sunucuya gönderilir. Go ifadesi ile ızun sql kodları sunucuyu yormamak için gruplandırılarak yığın hale getirilir ve sunucuya gönderilir.

Bir değişken tanımlandığı yığın içerisinde geçerlidir. Yani bir değişken Go ifadesine kadar tanımlanır ve değişiklikler kabul edilir. Go ifadesinden sonra yeniden tanımlanmaz ve kullanılmaya çalışılması durumunda aşağıda ki gibi hata verecektir.

go-ifadesi

Use İle Veritabanı Seçimi

SQL sorgularının hangi veritabanında kullanılacağı önceden belirlenmelidir. Böyle durumlar için aşağıda ki sorgu kullanılarak hangi veritabanı kullanılacağı seçilir.

Print İfadesi

SQL Server Management Studio üzerinde sorgu sonuçları 2 farklı sekme ekranında gösterilebilir: Results, Messages. Results tablo ile ilgili sonuçları gösterirken, Messages hata mesajları, değişken değerleri, istenilen bilgileri gibi birçok şey yazdırılabilir.

select-resultsprint-messages

 

 

 

Ekran çıktısı yukarıda olduğu gibi Select sorgusu tablo görünümü sağlayan Results sekmesinde, Print sorgusu düz metin görünümü sağlayan Messages sekmesinde ekrana yazdırılır.


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Recent Articles

Yorum Yaz

© 2020 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları