Windows 8 ile birlikte beraber edilebilecek

2013031304522739577[1>

Windows 8 ile beraber boot edilebilecek

Intel-Android ortaklığıyla gerçekleşen proje sayesinde, PC’nizde artık bunu da yapabileceksiniz!

Intel‘in Open Source Technology Center‘daki teknisyenleri, bir müddettir Android’in  Intel x86 çiplerinde çalışacak bir sürümü üzerinde çalışıyordu. Ve ekip geçtiğimiz günlerde Intel imalatı PC’lerde işlem gören Android-4.2.2_r1-ia0yazılımını duyurdu.

Masaüstü, dizüstü ve tablet PC’lerde çalışabilen yazılım, şu an için sadece tecrübe sürümü olarak karşımızda. Dolayısıyla bu haliyle bir hayli bug’ı da içinde barındırıyor ve hala geliştirilme mertebesinde. Ancak yazılımın en çarpıcı özelliği, Windows 8’le birlikte aynı anda boot edilebiliyor olması. UEFI Boot ve Linux 3.8 çekirdek desteği de teknoloji severleri heyecanlandıracak diğer özellikler.

Diğer taraftan geliştiriciler Android-4.2.2_r1-ia0 için BIOS desteğini es geçmiş, ki bu da son sürümün daha önceki bilgisayarlarda çalışmayacağı mananına geliyor. Ancak bunun için halihazırda Android-x86 projesi alternatif olarak mevcut vaziyette.

Intel-Android yapımı yazılımı şimdi indirmek olası ancak onu bu haliyle ana işletim sistemi olarak kullanmak pek mantıklı görünmüyor.

 


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2021 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları