Twitter takipçisi nasıl arttırılır?

Twitter takipçisi nasıl arttırılır?

Bir araştırma neticesinde Twitter takipçisinin nasıl arttığı öğrenildi.

Sosyal medya devi Twitter için bir araştırma yapan Georgia Teknoloji Enstitüsü, takipçilerin nasıl arttırıldığını araştırdı.

Amerika’da bilişim alanında yaptığı araştırmalarla tanınan enstitü, bu araştırmayı yapmak için 500 Twitter azasını takibe aldı. 15 ay süresince Twitter azalarını takip eden araştırmacılar, takipçilerin Twitter’daki paylaşımlarını inceledi. Araştırma dahilinde 500 bin tweet incelendi ve bunun neticeninde Twitter azalarının takipçilerini nasıl çoğalttığını buldu.

1367651048_twitter-featured2[1>

Eric Gilbert öncülüğünde yapılan araştırmaya göre, Twitter kullanıcılarının takipçi sayılarını arttırmak için kendilerinden çok fazla söz etmemeliler. Kendileri konusunda değilde bir konu ile ilgili bilgi vermek emeliyle yazdıkları tweetler hemen hemen 30 kat daha fazla alaka görüyor.

Ayrı olarak mutluluk içeren tweetlerin yazılmasını öneren araştırmacılar, ‘#’ Hashtag kullanımının da az olmasının takipçi sayısı için ehemmiyetli olduğunu vurguladılar

 


Yazılıma olan tutkusu için Trakya Üniversitesi - Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri öğrencisi, bölüm temsilcisi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu okul temsilcisi olarak öğrenimini 2016'da tamamladı. Junior Java Developer olarak aktif iş hayatına devam etmektedir.

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2019 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları