Samsung’dan Tabletli Eğitim Atağı!

samsung-dan-tabletli-egitim-atagi--3213716[1>

Samsung’dan Tabletli Eğitim Atağı!

Samsung ve FMW Işık Okullarının ortak projesi tabletli eğitim, FMW Işık okullarının Nişantaşı yerleşkeninde hayat buldu.

Samsung, eğitime verdiği desteği teknolojiyle birleştirmek yerine geliştirdiği Samsung School uygulamasını, dünya çapında bir pazara sundu. 27 ülke arasında ilk 6’ya girecek bir yatırımda bulunan FMW Işık okulları, tabletli eğitimin Türkiye’deki ehemmiyetini vurgulamak ve daha kalıcı nitelikte bir eğitim için Samsung’la iş ortaklığına gitti.

Tablet destekli eğitime geçiş sürecinde özel bir Eğitim Teknolojileri Birimi kurarak, talebe, öğretmen ve personeline 1.100 adet tablet dağıtan FMW Işık Okulları, bu arada Samsung’un Android üzerinde geliştirdiği sınıf idare uygulaması School, Türkiye’de kullanılan ilk okul uygulaması oldu.

Denetim ve kaptan uygulama için seçilen Samsung School, interaktif bir teknolojik ders ortamı sunarken, öğrencilerin ders isteğini de arttırmayı tasarılıyor. Öğretmenler tarafından daha etkin bir yönetim sağlayan Samsung Shcool, görsel, işitsel ve çağa uygun bir teknoloji sayesinde öğrencilerin belleklerini daha randımanlı kullandıklarını vurguladı.

Bir hayli marka ve işletim sistemi arasından neden Samsung ve Android diye sorulduğunda; tercihlerinden hoşnut olduklarını ve Android sayesinde uzaktan yönetim sistemlerinin oldukça esnek olduğu biliniyor. Toplamda 718 öğrenci ve 206 öğretmenin hizmetine sunulan tabletlerde, rastgele bir kısıtlama bulunmuyor.

Haneye götürebilme ile ilgili serbestliği uygun gören FMW yönetimi, okul dışına çıkıldığında okul modundan, kısıtlama bulunmayan standart tablet moduna geçiş yapıyor. Samsung School platformlu tabletli eğitim sistemi bir server, 65 inç dokunmatik elektronik TV-Tahta ve her öğrenciye ait Galaxy Note 10.1’den oluşuyor.

Kısa imtihanların, belgesellerin, sözlülerin ve ders notlarının aktif bir biçimde kullanıldığı Samsung School, aynı vakitte Google’ın bulut sistemi olan Drive’a günlük, haftalık ve aylık biçimde yedeklemede bulunuyor. Yoklama, öğrenci geri bildirimi, not ve değerlendirme gibi özellikleri de kendi içinde barındıran okul uygulamasının, Türkiye çapınca yaygınlaşması bekleniyor.

 


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2020 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları