Google Glass’ın pil ömrü korkunç!

Google Glass’ın pil ömrü korkunç!

Google Glass’ın pil ömrü ne kadar biliyor musunuz?

Akıllı gözlük ve saat gibi giyilebilir akılalmaz teknolojiler şu aralar oldukça popüler. Teknolojinin geliştiğini göz önünde bulundurursak bu vaziyet gayet normal görünüyor.

Bunlardan en popüleri ise Google’ın Google Glass akıllı gözlüğü. Ancak bu teknolojinin önünde şu anda belki de satışında mesele olacak bir mani var. İnanılmaz pil ömrü.

1367425078_google-project-glass[1>

Taşınan bütün cihazlarda pil ömrü oldukça büyük bir sorundur. Bu tarz ürünleri kullananın en büyük hayali en azından bir hafta giden bir şarj müddetidir. Akıllı telefonlar mevzubahis olduğunda pilin az gitmesi normal karşılanıyor, zira küçük bir cihazın içinde büyük güçler çalışıyor ve buda oldukça büyük enerji istiyor. Ayrı olarak büyük pil büyük cihaz demek, o da cebe sığmaz.

Akıllı telefonun bir hayli yaptığını yapan Google Glass’ın pilinin çok kısa sürdüğü ortaya çıktı. Gözlüğü kullanan Engadget editörü Tim Stevens, e-posta okuma ve kısa video çekimi yanı sıra kimi resimleri dahil vasati kullanım için 5 saat sürdüğünü söyledi. Stevens’a göre kullanıcı daha uzun videolar çekse veyahut daha çok işlem yapsa pil ömrü yalnızca birkaç saat sürecek.

 


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2020 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları