Facebook’a #hashtag desteği geldi!

2013061309555863272[1>

Facebook’a #hashtag desteği geldi!

Facebook’un Twitter’dan “kopya çektiği” yeni özelliği, nihayetinde kullanıma sunuldu!

Facebook, yaptığı izahta sosyal ağdaki hashtag yaftalarının artık aynı Twitter‘daki gibi tıklanabilir ve aranabilir olacağını söyledi. Böylelikle Facebook, hashtag’lere resmi manada kavuşmuş oldu.

Yenilikle birlikte Twitter ve Instagram‘dan gelen paylaşımlarınızdaki hashtag’ler, Facebook içerisinden tıklanabilir olacak. Gündemdeki tartışmalara katılmak isteyenler, arama çubuğu yoluyla hashtag’leri arayabilecekler. Bir hashtag’i arattığınızda, sonuçlar üzerinden dolaysız olarak paylaşımda bulunmanız olası olacak.

Facebook’taki saklılık ayarlarınız, hashtag’li vaziyet aktüellemeleriniz için geçerli olacak. Başka bir deyişle gönderiniz yalnızca arkadaşlarınız tarafından görünebiliyorsa, hashtag’li gönderiniz de yalnızca arkadaşlarınız tarafından görüntülenebilecek.

Sosyal devin hashtag desteği sunmaya başlayacağına konusunda söylentiler, öncelikle Mart ayında ortaya çıkmıştı. Hashtag’in Facebook için ehemmiyeti büyük, çünkü geniş çaplı tartışmaların çoğu şu an Twitter’da gerçekleşiyor. Facebook, bu tür konuşma ve tartışmaları daha da ön tasarıya çıkarmak üzere yakın gelecekte bir seri yeni işlev sunacağını söylüyor.

 


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2021 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları