Facebook kurucusunun aldığı maaşa çok şaşıracaksınız!

Facebook kurucusunun aldığı aylığa çok şaşıracaksınız!

Facebook kurucusu ve CEO’su 2013 senesinde bu aylığı alacak.

Bildiğiniz gibi Facebook’un genç kurucu CEO’su Mark Zuckerberg dünyanın en zengin insanlarından biri. En zengin ancak genç CEO’nun 2013 seneninde alacağı aylığı duyunca çok şaşıracaksınız. Yeni gelen haberlere göre Mark Zuckerberg ‘in 2013 senesi aylığı toplam 1 dolar olacak.

1 Ocak itibarıyla Zuckerberg’in aylığı Facebook’un AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’nin SPK’sı SEC’e yolladığı vesikalara göre 1 dolara düşürüldü. 2012 seneninde şirket tarafından Zuckerberg’e toplam 2 milyon dolarlık ödeme yapılmıştı ancak bu fiyat Zuckerberg’in yalnızca pay satışlarından ele geçirdiği kar değildi.

1367143880_mark-zuckerberg-ten-500-milyon-dolarlik-bagis-2890471[1>

Önceden de Apple’in efsane SEO’su Steve Jobs 1998’de göreve geldiğinde 1 dolar aylık almıştı. Google’in kurucuları Larry Page ve Sergey Brin de bir ara maaşlarını 1 dolara düşürdüklerini duyurmuştu.

 


Yazılıma olan tutkusu için Trakya Üniversitesi - Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri öğrencisi, bölüm temsilcisi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu okul temsilcisi olarak öğrenimini 2016'da tamamladı. Junior Java Developer olarak aktif iş hayatına devam etmektedir.

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2019 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları