Bluetooth’u kullanabileceğiniz 6 farklı alan!

Cebinizdeki Bluetooth teknolojisi ile neler yapabileceğinizi biliyor musunuz?

2013030413282235172[1>

Bluetooth, değişik bir hayli elektronik cihaza girmeyi muvaffak olan, vakit içinde geliştirilen mükemmel bir teknoloji. Son tertip etmelerle birlikte güç tüketimi de azalan Bluetooth, Android’li ceplerin vazgeçilmezlerinden. İşte Android’li cebinizde Bluetooth’u kullanabileceğiniz 6 alan.

Eller boşta: Bluetooth ile elimizi hiçbir cihaza sürmeden rahatça konuşabiliyoruz. Bluetooth destekli kulaklıklar ve otomobil müzik ses sistemleri, telefonunuz cebinizdeyken müzakere yapmanıza müsaade ediyor.

Müzik: Sesi çok temiz bir biçimde aktarabilen Bluetooth kulaklıkları, telefonunuzdan ve diğer cihazlardan kablosuz olarak müzik dinlemenize müsaade ediyor. Kimi otombillerde direksiyonun altında bulunan düğmelere basarak parçalar arasında geçiş yapmanız dahi olası.

Klavye ve fareler: Bluetooth’un kablosuz iletişim cihazı olmaktan öte başka işlevleri de var. Sözgelimi tabletinizde veya cebinizde hızlıca yazı yazmanız gerekiyorsa, ona Bluetooth üzerinden bir klavye bağlayabilirsiniz. Kimi cihazlara fare bağlayarak onları bir masaüstü PC gibi kullanabilmeniz bile mümkün.

Dosya transferleri: Cebinizdeki bir dosyayı bir başka cihaza güvenle aktarmak mı istiyorsunuz? Her ikisi de Bluetooth destekliyorsa, bunu rastgele bir PC’ye veya internet irtibatına gerek kalmadan dolaysız olarak yapabilirsiniz.

İnternet irtibatını paylaşma: Android’in son sürümlerine sahip telefon ve tabletler, internet irtibatını Bluetooth üzerinden paylaştırabiliyorlar.

Cihazları eşleştirme: Bluetooth’u önceden pek kullanmadıysanız çekinmeyin, bu işlevleri kullanabilmek için yapmanız şart olan “eşleştirme“, çok kolay bir iş. Evvela iki cihazda da Bluetooth irtibatının etkinleştirin. Hemen peşinden en az bir cihazın “görünür” olarak ayarlandığından emin olun. Android’de Bluetooth’u açtığınızda düşünülen olarak diğer cihazlar tarafından görünmezsiniz. Şimdi diğer cihazda görünür yaptığınız cihazı bulun ve ona dokunun. Cihaza göre, cihazlarda bir PIN kodu girmeniz gerekebilir. Bu işlemi de yaptıktan sonra Bluetooth üzerinden istediğiniz işlevi kullanabilirsiniz.

 


Yazılıma olan tutkusu için Trakya Üniversitesi - Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri öğrencisi, bölüm temsilcisi ve Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu okul temsilcisi olarak öğrenimini 2016'da tamamladı. Junior Java Developer olarak aktif iş hayatına devam etmektedir.

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2019 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları