Apple, Twitter ve Facebook’un belalısı! Bu siteye sakın girmeyin!

1356424885_hacker[1>

Apple, Twitter ve Facebook’un belalısı! Bu siteye sakın girmeyin!

Apple, Twitter ve Facebook’un çökmesine kapı aralayan bu siteye sakın girmeyin.

2012 seneninde bir hayli defa siber saldırı tehdidi yaşayan Twitter, saldırıların bir bölümünü inkar etti bir bölümünü da geçici teknik arızalara ve bilgi sızıntılarına kapı araladığını izah etti. Geçtiğimiz günlerde önce Facebook daha sonra da Apple siber saldırıya uğradıklarını izah etti.

Yakın dönemde yaşanan saldırıları mercek altına alan AllThingsDigital sitesinin yazarlarından Mike Isaac, saldırıların ortak bir noktası olduğunu söyledi. İddiaya göre saldırıya maruz kalan sitelerin ‘mobil gelişim ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan spesifik bir web sitesini’ ziyaret etmiş olmaları ortak yanıydı. Bu siteyi yalnızca teknoloji şirketleri ziyaret etmiyor zira bu site, mobil teknolojilerle ilgilenen birçok firma için bir merkezi bilgi ağı gibi gösteriliyor. Facebook’ın uğradığı siber saldırıyı inceleyen soruşturmacılar bu sitenin isimi ‘iPhoneDevSDK.’olduğunu belirtti. Başka bir deyişle bu tehlikeli site iPhoneDevSDK ismini taşıyor ve sakın bu siteye giriş yapmayın.

1361440066_0600800http-i.haymarket.net.aunewshackintosh-apple[1>

Bu konuda izah yapan iPhoneDevSDK sitesinin sahibi ve operatörü Ian Sefferman, bir gün önce AllThingsD’ye izah yaptı ve şunları söyledi:

“Sitemizin Facebook çalışanlarının bilgisayarlarının etkilenmesinde araç olarak kullanıldığı iddialarını inceliyoruz. Bu iddianın gerçek olmadığı ile ilgili garanti verebiliriz. Facebook, siber saldırı ile ilgili hemen diğer etkilenen şirketlerle temasa geçtiklerini duyurdu. Ancak bizimle temasa geçmediler. Ayrı olarak hiçbir legal müessese ve teknoloji şirketi de bize erişmedi. Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için çok ehemmiyetli ve soruşturmayı en sonuna kadar takip edeceğiz.”

 


Java Developer

Yazıyı Paylaş

Related Articles

Yorum Yaz

© 2021 Onur Arslan. Tüm Hakları Saklıdır. · RSS Yazıları · RSS Yorumları